Hakkımızda

Misyonumuz

Oto yedek parça alanında kazandığımız 32 yıllık tecrübemizle, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak; en kaliteli ürünleri, en iyi hizmetle sunmak. Büyük kitlelere ulaşan, konusunda uzman, iyi bir referans noktası olmak.

Değerlerimiz

İş ahlakı prensiplerine sahip çıkarak, emeğe ve insana verdiğimiz değerle hep doğru yolda ilerlemek. Çok çalışmak. Gücümüzün kaynağı olan çalışanlarımıza, kendilerini sürekli geliştirebilmeleri için her türlü desteği sağlamak. Ürün ve hizmet kalitemiz ile elde ettiğimiz değeri muhafaza etmek ve geliştirmek.

Vizyonumuz

Alanında önde gelen firmalarından biri olma vizyonuyla çıktığımız bu yolda; çözüm odaklı yaklaşımımızdan ve profesyonel çalışma anlayışımızdan ödün vermeden, her koşulda müşteri memnuniyetini sağlayıp, çevre ve değerlerimize sahip çıkarak ilerlemek. Ülke ekonomisine katkıda bulunan şirket yapısıyla, yurt içindeki lider konumumuzu muhafaza etmek.

NGK, EXEDY, KYB, NPR, KOYO gibi uluslararası birçok firmanın distribütör olarak tercih ettiği  IŞIK TİCARET’in distribütörlüklerini hızla arttırmak.


Kronoloji

1982 Firmamız sektörde adını ilk olarak Işık Ticaret – Ahmet Münir Hayri Işık olarak şahıs firmasıyla duyurdu.
1985 Firmamız Robert Bosch bayiliğini aldi ve aktif olarak ‘’Bosch’’ ürünleri satışına başladı. Bosch ürünleri satışında başarısını kanıtlayarak, Türkiye çapiında Bosch baş bayiliği ünvanını elde etti.
1987 Ngk ürünleri satışına başladı ve bu konuda da başarısını kanıtlayarak Ngk ürünlerini en adetli satan 2. bayi olma ünvanını kazandı.
1989 Japon araç gruplarında yedek parça ithalatına başladı.
1990 Ngk buji ithalatına başladı.
1991 Ngk ürünleri genel distribütörü oldu.
1992 Asco ürünleri genel distribütörü oldu.
1993 Orijinal yedek parça teminine ağırlık vererek; Japon malı 156, Kyosan, Mitsubishi, Yec ve New Era ürünlerinin ithalatına başladı.
1995 Orijinal Japon ürünü olan ‘’Taiho’’ motor yatakları genel distribütörü oldu.
1996 Orijinal yedek parça konusunda bilgi ve tecrübesini kanıtlayan ‘’Işık Ticaret ‘’ sektörde dev adımlarla ilerlemeye devam etti ve Tp, Npr, Npw ve Koito Far ithalatına başlandı.
1998 Sayın Ahmet Münir Hayri Işık bugün sizlere halen hizmet vermekte olan,  Işık Ticaret Otomotiv Ltd.Şti. firmasını kurdu ve 610 m2’lik Kadıköy’deki kendi binasında hizmetine başladı.
1999 Firma markamız olan ‘’Edh’’  Türkiye piyasında fren balata ve pabuçlarıyla satışa sunuldu.
2000 İthalatını yaptığı ürünler arasına; Tokico, Hdk, Nwb, Eristic, Gck, Mitsuboshi, Sun gruplarını da katan firmamız 418 m2’lik yeni deposunu kullanıma dahil etti.
2001 Tsk, Musashi, Tama termostat ve müşirleri, Daewha, Hkt kızdırma bujisi ve termostat satışına başlandı.
2003 Rulman gruplarına ağırlık vererek Nsk, Ntn, Koyo ve Nachi ithalatına başlandı.
2004 Seiwa Buji kabloları ithalatına başladı. Depo alanı olarak 352m2 ‘lik yeni bir alan daha bünyemize dahil edildi.
2005 Shimahide fan termikleri ve Toyo mafsal istavrozları ithalatına başlandı.
2006 Koyo radyatörlerinin yetkili distribütörü oldu. Ayrıca Ysk yağ pompası ve Yac aks kafası ürünleri ithalatına başlandı.
2007 Gmb rot aksamı, Nkn aks kafası ithalatına başlayan firmamız, ürün çeşidinin artmasından ve adetli stok bulundurmasından dolayı deposunu merkezden ayırarak Yedpa Ticaret Merkezindeki 1200 m2’lik alana taşıdı.
2008 Ürün gruplarımıza orijinal Japon ürünü olan  Stone conta, Gmb su pompaları, Daikin-Exedy ve Fcc debriyaj aksamları eklendi.
2009 Hyundai ve Kia araç gruplarında hizmet vermeye başlayan firmamız; Hcc radyatör, Mando amortisör ve Pmc filtre gruplarında satışa başladı.
2010 Wagner far, Mando ve Sangshin fren balatası ithalatına başlandı.
2011 Motorsiklet grubunda da hizmet vermeye başlayan firmamız, kendi markası olan Edh aküyü Türkiye piyasasına tanıttı. Continental marka V kayışlarını ürün yelpazesine ekleyen Işık Ticaret, ayrıca Japon araç grubunda da Nissin fren balatası ve orijinal Gen müşirleri ile Tyc aydınlatma grubunun da ithalatına başladı.
2012 Firmamiz Kp conta ve Jideco elektrik parçalarının ithalatına başladı.
2013 Yedpa da 800 m2’ yeni bir depo alanını bünyesine katan firmamız Mountain fren diskleri, Kass fren balata ve buji kablolarının ithalatını gerçekleştirdi. Yılın sonlarına doğru dünya markası Kyb amortisörlerinin Türkiye distribütörlüğünü alarak pazara bu konuda da ağırlığını koydu.
2014 Yılın başında Tekin pistonların distribütörlüğünü aldı. Avrupa grubuna girme konusundaki atılımıyla Nipparts işbirliği içine giren firmamız fren diskleri ve balataları ile bu ürünleri de piyasaya sundu.